Konyaaltı Sahili

Image

Çok renkli çakıl taşları üzerinde yürüyün ve ılık dalgaların uzak dağların manzarasını sunan bu doğal sahil parkında tatilin keyfini çıkarın.


Konyaaltı Sahil Parkı, çarpıcı dağ zeminine sahip geniş bir çakıl taşından oluşmaktadır. Duşlar, restoranlar ve deniz, güneşlenme alanlarına aşırı sıcaktan uzak durma imkanı sunar. Şehir merkezinin hemen dışında, Akdeniz'de su sporları, yüzme ve dinlenme için burayı en sevdiğiniz yer haline getirin.

Çocuklar plajda oynarken şezlonglarda güneşlenin. Bir plaj sandalyesinde dinlenirken güneşten gölge almak için şemsiye kiralayabilirsiniz. Parmaklarınızı suya batırın veya Akdeniz'de yüzmeye gidin. Suyun yüzücüler için temiz ve güvenli olduğunu gösteren mavi bayrağa bakın.

Beydağları Dağları, ülkenin doğal ve çeşitli manzaralarının bir hatırlatıcısı olarak ufukta güçlü bir şekilde durmaktadır. Denizin üzerinde asılı kayalık devlerin fotoğraflarını çekin. Plaj manzaralı otellerden birinde kalın. Jet Skiing ve parasailing gibi su sporlarına küçük bir fiyata katılın.

Plajdaki birçok satıcının standında atıştırmalıklar seçin. Aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak için fındık, dondurma ve gazlı içecekler alın. Restoranda oturup dalgaların dinlendirici sesi eşliğinde bir yemek için oturun. Plajın arkasında yollar, ağaçlar ve oyun oynayabileceğiniz geniş yeşil alanların olduğu bir park bulacaksınız. Plajın yanındaki Antalya Aqualand Su Parkı, heyecan verici kaydıraklar ve şelalelerle doludur.

Her zaman halka açık olan plaja ve parka girmek için ödeme yapmanız gerekmez. Çakıl taşları yaz öğleden sonraları oldukça ısınabileceğinden uygun ayakkabı giymeyi unutmayın.

Konyaaltı Sahil Parkı, Antalya'nın merkez bölgesinin yaklaşık 4 mil (4.8 mil) batısındadır. Ziyaretçiler için geniş bir otoparkı olan plaja 15 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Plaj Minyatür Kültür Parkı, Antalya Akvaryumu ve Antalya Müzesi'nin yanındadır. Tramvay ile müzenin yanındaki durağa binin ve plaja ulaşmak için 2 dakika yürüyün. Otobüsler de yolcuları popüler plaja götürüyor.